شرایط و قوانین

کلیه مشتریان و نمایندگان فروش اورنگ وب موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده می باشند و استفاده از سرویس های اورنگ وب  به منزله قبول قوانین ذیل می باشد و در صورت نقض شرایط و قوانین و اقدام به راه اندازی سایت هایی مغایر با قوانین میزبانی اورنگ وب، سرویس متخلف بدون هماهنگی مسدود شده و فول بک آپ جهت انتقال فقط و فقط در صورت پرداخت جریمه در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

الف: اورنگ وب سایت ها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سرویس متخلف بدون هماهنگی و به سرعت مسدود یا حذف خواهد شد:

۱- جاسوسی(Port Scan/Phishing/Scam) – استفاده غیرمجاز – تلاش برای نفوذ:

آن دسته از مشتریانی که قصد جاسوسی دارند (یعنی تلاش برای کسب اطلاعات دیگر مشتریان روی سرور) ، استفاده غیر مجاز از سرویس ها به هر شکلی و همچنین تلاش برای نفوذ به سرورهای دیگر، سریعا شناسایی شده و به جهت حساسیت موضوع و امنیت دیگر کاربران بدون هماهنگی سرویس مشتری سریعا مسدود و حذف خواهد شد.

۲- ارسال ایمیل انبوه(spam):

مشتریانی که اقدام به ارسال ایمیل های انبوه و یا تبلیغاتی (اسپم) می کنند بدون هماهنگی سرویس آن ها توسط اورنگ وب مسدود و لغو خواهد شد.

۳- فعالیت در زمینه هک ، کرک و امنیت:

کلیه سایت هایی که در زمینه هک ، کرک و یا حتی آموزش امنیت فعالیت می کنند ، مورد حمله زیادی واقع می شوند . در نتیجه فعالیت این گونه سایت ها بر روی سرورهای ما اجازه داده نخواهد شد و به این گونه سایت ها ۷ روز مهلت داده می شود که سایت خود را منتقل کنند و یا به فعالیت خود پایان دهند.

۴- تروجان و ویروس – اسکریپت های خطرناک :

استفاده از تورجان ، شل ،اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی جهت دسترسی غیر مجاز برای کاربران به منابع سرور مجاز نیست. این گونه برنامه ها امنیت سرویس مشتری و دیگر سرویس های موجود بر روی سرور را به خطر می اندازد در نتیجه مشتریان اجازه آپلود این گونه برنامه ها حتی فقط جهت تست را هم ندارند و به محض مشاهده و بدون هماهنگی سرور مشتری سریعاً مسدود و حذف خواهد شد.

۵- سایت های ضد اخلاقی – دینی و سیاسی :

اورنگ وب کلیه سایت هایی غیراخلاقی یا مخالف ادیان الهی و همچنین سایت هایی که فعالیت سیاسی دارند، پشتیبانی نکرده و سرویس آن ها قطع خواهد شد.

۶- فلیتر شدن:

در صورت فیلتر شدن سایت مشتریان به هر دلیلی تنها ۷ روز مهلت داده می شود که نسبت به رفع فیلترینگ اقدام و مستندات خود را به اورنگ وب ارائه دهند یا نسبت به انتقال سایت خود اقدام کنند زیرا بعد از مدت مذکور در خصوص نگهداری فایل ها و سرویس مشتری هیچ تضمینی از طرف اورنگ وب وجود ندارد.

۷- نصب اسکریپت های دانلود(Url Download):

اسکریپت هایی هستند که از سایت های مثل rapidshare ، MegaUpload و Hotfile و … فایل دانلود می کنند که معمولا مدت زیادی سرور را درگیر می کنند و موجب کاهش کارایی سرور می شوند. در صورت مشاهده این گونه فعالیت ها، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه فایل های دانلود شده از روی سرور حذف خواهند شد.

۸- فایل هاستینگ:

بر روی سرورهای میزبانی وب به هیچ وجه اجازه قرار دادن فایل و اطلاعات برای دانلود کاربران داده نخواهد شد و در صورت مشاهده بدون هماهنگی کلیه ها فایل ها حذف شده و سرویس مشتری مسدود خواهد شد. به منظور استفاده فایل هاستینگ می‌توانید سرویس میزبانی دانلود را تهیه کنید.

۹- پروکسی:

نصب پروکسی بر روی سرور و استفاده به صورت طولانی و گذاشتن برای استفاده عموم ممنوع می باشد و فقط جهت آزمایش هایی مانند تست کش اینترنت ، بررسی درست کار کردن DNS های سایت مورد نظر و … به مدت چند دقیقه بلامانع می باشد.

۱۰- سایت های ارایه خدمات میزبانی رایگان (فایل هاستینگ ، سایت هاستینگ و … ) و چت روم :

این قبیل سایت ها به خاطر مشکلات فراوانی که برای سرور و سرویس دهنده به وجود می آورند ، قابل میزبانی نبوده و به محض مشاهده بدون اطلاع قبلی از روی سرور حذف خواهند شد.

۱۱- VPN:

نصب هرگونه برنامه ارائه خدمات VPN بر روی سرورهای اورنگ وب اعم از NTTac و IBSng و … اجازه داده نمی شود و در صورت مشاهده بدون تذکر قبلی سرویس مشتری لغو خواهد شد.

۱۲- دانلود فایل های تورنت:

نصب هر گونه برنامه برای دانلود فایل های تورنت بر روی هیچ یک از سرویس های اورنگ وب مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده تخلف، سرویس مشتری بدون تذکر قبلی لغو خواهد شد.

ب: کنسل شدن سرویس توسط مشتری

۱- شرایط بازگشت وجه:

مشتریان سرویس میزبانی وب تا ۷ روز و مشتریان هاست دانلود و سرورهای مجازی و نیمه اختصاصی می تواند تا ۴۸ ساعت بعد از ایجاد شدن اکانت ، سرویس خود را کنسل نماید . در این صورت هزینه های غیرقابل برگشت مثل IP ، دامین و … از کل مبلغ دریافتی کسر شده و مابقی برگشت داده می شود به عبارت دیگر هزینه ای که فقط مربوط به سرویس شما می باشد، برگشت داده می شود . این امر در صورتی امکان پذیر است که اورنگ وب در ارائه سرویس ها طبق قرار داد عمل نکرده باشد.

۲- تهیه نسخه پشتیبانی:

مشتری موظف است تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرور بردارد و پس از کنسل کردن سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات وجود نخواهد داشت.

۳- بازه اعلام انصراف:

در صورتی که مشتری قصد کنسل کردن سرویس خود را دارد بایستی ۷ روز قبل از پایان قرار داد و یا زمان تمدید سرویس خود ، به واحد مالی اطلاع دهد در غیر این صورت موظف به پرداخت هزینه دوره بعد خواهد بود و در غیر این صورت اورنگ وب طبق قوانین جرایم اینترنتی با او برخورد خواهد کرد.

ج: کنسل شدن سرویس توسط اورنگ وب

۱- محدودیت های فنی و قانونی:

اورنگ وب امکان دارد هر یک از سرویس های ارائه شده را که به حالت غیر عملی از نظر فنی ، قانونی و یا هر دلیل دیگر در می آید را کنسل نماید ولی به مدت قابل قبولی به مشتری اطلاع رسانی و فرصت می دهد تا اطلاعات لازم را از روی سرور برداشته یا به مکان دیگری انتقال دهد.

۲- سیاست های خاص اورنگ وب:

اورنگ وب شاید بدون داشتن دلیل، تصمیم به کنسل نمودن سرویسی نماید که در این صورت از ۷ روز قبل به مشتری هشدار داده می شود و بعد از پاک کردن اکانت مشتری ، تا ۷ روز کلیه نسخه های پشتیبان مشتری را بر روی سروری مجزا نگهداری می کند و فرصت می دهد تا کاربر اطلاعات خود را انتقال دهد.

۳- برگشت وجه:

درصورتی که اورنگ وب سرویسی را کنسل نماید به طوری که مشتری کلیه موارد و شرایط قرارداد را رعایت کرده باشد ، کلیه هزینه های دریافتی برگشت داده می شود.

۴- شرایط برخورد با مشتریان متخلف:

شایان ذکر است که تعهدات بالا شامل سایت های متخلف از قوانین و شرایط میزبانی نخواهد شد و سرویس مشتریان متخلف بدون هماهنگی مسدود شده و طبق شرایط و قوانین زیر برخورد می گردد:

۱-۴ درخواست بک آپ جهت انتقال:

هزینه ای معادل دو ماه میزبانی سرویس مشتری به عنوان جریمه دریافت خواهد شد.

۲-۴ درخواست ادامه سرویس دهی:

هزینه ای معادل سه ماه سرویس مشتری به عنوان جریمه به اضافه تعهد نامه کتبی دریافت خواهد شد.

د: پرداخت هزینه سرویس

۱- صدور فاکتور:

کلیه فاکتورها ۴ روز قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم فروش به صورت خودکار ایجاد شده و از طریق ایمیل به مشتریان اطلاع داده خواهد شد.

۲- تعلیق سرویس:

در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا یک روز بعد از سر رسید ،سرویس مشتری به صورت خودکار توسط سیستم فروش به حالت تعلیق در خواهد آمد.

۳- عدم پرداخت فاکتور:

در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۷ روز بعد از زمان سر رسید کلیه سرویس های مشتری کنسل شده و اورنگ وب هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.

۴- شرایط سرورهای مجازی:

به جهت اینکه سرورهای مجازی منابع سرور را به صورت انحصاری اشغال کرده، مشتری حداقل ۷ روز قبل از ‏سر رسید وظیفه دارد برای تمدید یا کنسل کردن سرویس خود اقدام ‏نماید و در غیر این صورت اورنگ وب سرویس مشترک را کنسل شده قلمداد خواهد کرد.

۵- شرایط سرورهای اختصاصی:

کلیه مشتریان سرور اختصاصی می بایست ۷ روز قبل از زمان سر رسید، هزینه سرور اختصاصی را پرداخت کنند در غیر این صورت کنسلی سرور به دیتاسنتر اعلام شده و سرور در ماه آینده ‏غیر قابل استفاده خواهد بود.‏

۶- هزینه لایسنس ها:

هزینه کلیه لایسنس هایی که توسط اورنگ وب تهیه شده می بایست ۷ روز قبل از سر رسید لایسنس پرداخت گردد در غیر این صورت تمدید لایسنس توسط اورنگ وب صورت نخواهد گرفت.

۷- جریمه دیرکرد:

در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۱۰ روز پس از زمان سر رسید ۵۰ درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب مشترک منظور خواهد شد و ارائه فول بک آپ برای انتقال یا تمدید سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود. شایان ذکر است که با پرداخت دیر هنگام صورت حساب ها توسط مشتریان هیچ تغییری در زمان سر رسید اعمال نمی گردد.

هـ : پشتیبانی گیری اطلاعات

۱- زمانبندی:

اورنگ وب بر روی کلیه سرورهای نمایندگی و هاست اشتراکی به صورت هفتگی و ماهانه نسخه پشتیبان تهیه می کند و این نسخه ها بر روی سرورهای مجزا نگهداری می شوند.

۲- دسترسی به گزینه Backup سرور:

به دلیل فشار بسیار زیادی که عملیات بک آپ گیری بر روی سرور ایجاد می کند ، گزینه Backup روی سرورها غیر فعال بوده و به هیچ عنوان فعال نخواهد شد.

۳- پشتیبانی گیری از هاست دانلود، سرورهای مجازی و اختصاصی:

شایان ذکر است در کلیه سرویس های هاست دانلود و سرورهای مجازی و اختصاصی تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سرور بر عهده مشتری می باشد.

و : پاسخ گویی به تیکت ها و درخواست های پشتیبانی

۱- ساعت پشتیبانی:

زمان ارائه پشتیبانی توسط اورنگ وب همه روزه از ساعت ۹ لغایت ۲۱ می باشد و خارج از ساعت تعیین شده تیم پشتیبانی هیچ تعهدی در قبال پاسخ گویی به تیکت ها و درخواست های پشتیبانی ندارد.

۲- مدت زمان پاسخگویی:

زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات پشتیبانی از ۱۵ دقیقه تا ۱۰ ساعت متغییر خواهد بود.

۳- مانیتورینگ سرورها:

تکنیسین ها و مدیران سرور اورنگ وب به صورت ۲۴ ساعت کلیه سرورها را مانیتورینگ کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل اقدام به رفع آن خواهند نمود.

۴- بروز رسانی در سامانه ها:

در زمان هایی مانند مناسبت های خاص و یا ارتقا و بروز رسانی سیستم و … که پورتال کاربران در دسترس نباشد روش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربران اعلام خواهد شد.

۵- توهین به کارمندان و مسئولین اورنگ وب:

هر گونه توهین به سرویس ها،مسئولین و کارمندان اورنگ وب از طریق هر گونه از وسایل ارتباطی ، اعم از سندهای دیجیتالی ، ایمیل ، سیستم تیکت، گفتگوی زنده و ارتباط های مخابراتی تلفن و فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و اورنگ وب امکان قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.

۶- حوادث احتمالی:

سرویس های اورنگ وب به همان شکلی هستند که ارائه می شوند و همیشه سعی ما در بالا بردن کیفیت سرویس ها است اما هیچ گونه ضمانت و گارانتی در مورد قطعی ، بی عیب بودن ، امنیت و … ارائه داده نمی شود و اورنگ وب هیچ گونه خسارتی برای عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی مانند از دست رفتن اطلاعات به طور کامل نخواهد بود.